روان شناسی

روانشناسی

روانشناسی از آن جهت که به تحلیل رفتار های انسانی می پردازد، کاربرد فراوانی در زمینه های گوناگون اجتماعی دارد. امروزه می توان گفت هیچ حرفه یا فعالیتی یافت نمی شود که به اندیشه و ادراک انسانی وابسته نباشد. از این رو روان شناسی با زندگی مدرن امروزی پیوندی جداناپذیر دارد و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می تواند بسیار مفید واقع گردد.
در نگاه کلی تر علم روانشناسی در صنف های مختلف کاری مانند بازجویی، صدور حکم، استخدام منابع انسانی، انجام معاملات تجاری، ارتباط با مشتری و مواردی از این دست اهمیت ویژه ای دارد.
در نگاه جزئی تر یادگیری علم روانشناسی در زمینه ازدواج، ارتباط با افراد جامعه، مسائل فرهنگی و خانوادگی می تواند تاثیر قابل ملاحضه ای بگذارد. آگاهی از ابعاد وجودی یکی از جذاب ترین مواردی است که فرد تمایل دارد درگیر آن شود. چرا که هرچه انسان لایه های درونی خود را بهتر بشناسد، می تواند در جهت رفع نقاط ضعف و اشکالات خود، اقدامات مفید و موثری انجام دهد تا به حس بهتری دست یابد.
فروشگاه کتاب بصیرت با سابقه ای درخشان در حیطه تهیه و پخش کتاب، تمامی سفارش های شما را به تعداد محدود و بیشتر در این حوزه علمی می پذیرد.
به عبارتی دیگر پیشینه روان شناسی از شاخه های علمی دیگر قدمت بیشتری دارد. افراد برجسته ای از تاریخ مانند افلاطون و ارسطو که به سده چهارم و پنجم پیش از میلاد باز می گردد، ریشه هایی از این علم را بنا نهاده اند. بی شک این علم قدمتی دراز ولی تاریخچه کوتاهی دارد. مبتکر واژه «روان‌شناسی»
یک فیلسوف آلمانی به نام رادولف گوسلنیوس می باشد.
خیلی جالب است بدانید که این شاخه علمی در برخی فرهنگ ها به عنوان کیش در نظر گرفته می شد که منجر به تهاجم افکار و نابودی یگانگی درونی می گردید. تا اواخر قرن نوزدهم روان شناسی به عنوان شاخه ای از علم فلسفه شناخته می شد.